Postanite predavač na Op2M edukacijskim programima
Imate praktično iskustvo rada u financijskim institucijama koje želite podijeliti s kolegama iz SEE Regije?
Uz to volite predavati i poticati diskusiju oko stvarnih događaja/slučajeva iz prakse koja je ključna da se održi dinamičnost edukacijskih programa?
Želite putem ovakvog vida kooperacije povećati svoju vidljivost i relevantnost na tržištima SEE Regije?
Pridružite se Op2M timu kao predavač suradnik u sklopu naše Op2M/Trainer linije usluga.
Edukacijske programe koje smo održali pogledajte u sklopu objavljene arhive.
Ukoliko ste zainteresirani za ovakav vid suradnje molimo Vas da ispunite formular za prijavu.
Prijavna forma
Podaci koje unesete u prijavnu formu služe isključivo za razmatranje potencijalne suradnje predavačice/predavača s Op2M.
Za više informacija o načinu na koji koristimo Vaše podatke kliknite na Izjava o korištenju podataka.
Predavači Op2M specijalističkih edukacija:
Stjepan Anić bavi se problematikom kontrole i upravljanja rizicima u financijskim institucijama, te istraživanjem i modeliranjem u području procjene, mjerenja i monitoringa financijskih rizika, kao i na širem području financijskog modeliranja. Praktična iskustva stjecao je tijekom dugogodišnje karijere u poslovnim bankama na pozicijama od project menadžera do člana uprave, te kroz konzultantske angažmane vezane uz optimizaciju poslovnih procesa, corporate governance, regulatornu uskladu i upravljanje rizicima u financijskim institucijama unutar Regije. Renomirani je dugogodišnji regionalni stručnjak iz područja upravljanja rizicima u financijskim institucijama, te predavač i konzultant s dugogodišnjim iskustvom u zemlji i inozemstvu.
Alen Ambrinac bavi se utjecajem poslovnih događaja, računovodstvenih standarda, regulatornih pravila na financijske izvještaje poslovnih subjekata, a posebno financijskih institucija. Bogato iskustvo stekao je kroz 15 godišnje iskustvo kao ovlašteni revizor na pozicijama od asistenta do direktora u vodećoj međunarodnoj revizorskoj kući radeći prvenstveno s financijskim institucijama, kao i član uprave zadužen za financije i upravljanje rizicima u vodećoj regionalnoj tvrtki za prijevoz. Alen je predan prepoznavanju potreba klijenata i vođenja kroz izazove vezane uz računovodstvo, financijski kontroling te financijsko izvještavanje i respektabilan stručnjak u tim domenama s izvrsnim poznavanjem poslovnog i regulatornog okruženja unutar Regije.
Draženka Grebenar magistra ekonomije i bacc. javne uprave, u bankarskom sektoru radi 16 godina na poslovima kreditiranja pravnih osoba, savjetnika uprave, upravljanja operativnim rizikom, osiguranju banke, upravljanja rizikom eksternalizacije, upravljanja kontinuitetom poslovanja, uvođenja novih proizvoda/usluga, usklađenošću poslovanja, te raznim projektima kao što su implementacija: Basel II i III, BCM, ISMS, MIFiD, SEPA, Fraud Management, AML, Outsourcing, New products, Recovery panning, Stress testing i slično.
Od 2008. godine aktivni regionalni predavač na temu ERM (enterprise risk management), operativnog rizika, rizika eksternalizacije, planova oporavka, izloženosti prema osobama u posebnom odnosu i usklađenosti poslovanja.
Područja uže specijalnosti su upravljanje rizicima, specifično operativnim rizikom uključivši testiranje otpornosti na stres, statističke metode obrade podataka i interno kontrolni sustav (posjeduje međunarodni CISI certifikat), rizikom eksternalizacije, rizikom kontinuiteta poslovanja i rizikom usklađenosti poslovanja.
Dada Radan Huić diplomirala je na ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Profesionalac je s velikim iskustvom u bankarskoj industriji. Jedan je od vodećih regionalnih stručnjaka iz područja ALM-a, upravljanja tržišnim i likvidnosnim rizikom. Područje interesa obuhvaća upravljanje rizicima, business intelligence, ALM te analizu financijskih instrumenata. Nakon dugogodišnjeg rada u Erste banci, karijeru je nastavila u Addiko banci na poziciji Voditelja tima Poslovnog kontrolinga (Poslovanje s poslovnim subjektima Grupe). Trenutno obnaša funkciju Direktor sektora Strateškog upravljanja rizicima u Sberbank Hrvatska.
Tihomir Bublić dugodišnje bankarsko iskustvo gradi od početka 2000. godine u Bank Austria Creditanstalt preko HypoVereinsbank do finalizacije akvizicije Splitske banke kada karijeru dalje nastavlja u Erste bank, HAAB, te Hrvatska poštanska banka. Specijalizirao se za područje ALM-a, upravljanje likvidnosti, tržišnih rizika, regulatornog područja, poslovnih modela banka, kao i organizacije total bank management-a. Od 2007. godine izvršno je odgovoran za ALM u HAAB, a od kraja 2015. godine u Hrvatskoj poštanskoj banci.Tijekom dugogodišnje bankarske prakse, vodio je, i ujedno sudjelovao kao predavač/moderator na brojnim međunarodnim konferencijama i specijalističkim seminarima.
Marko Krneta je specijalist u poslovnom savjetovanju financijskih institucija, s operativnim fokusom na upotrebi podatkovne analitike. Vodio je i sudjelovao u desecima credit scoring projekata u vodećim bankama u regiji i projektima regulatornog izvještavanja u okviru Basel II IRB-A implementacija. Praktičan rad u metodologijama profitabilnosti, upravljanja kreditnim i tržišnim rizicima sticao je u razdoblju u kojem je MIS postao BI, a mining postao science. Zahvaljujući 13-godišnjem iskustvu u financijskoj industriji, kroz uloge financijskog analitičara, IT konzultanta i poslovnog savjetnika, u stanju je približiti primjere uspješnih implementacija, kao i raskorake koji se javljaju pri neuspješnom upravljanju očekivanjima. Kroz praktične primjere u stanju je obasniti principe suradnje i ukidanje strogih definicija rola između poslovnih odjela i informatike, ostvarenu kroz zajedničke podatkovne platforme unutar ili izvan okvira programskih paketa.
Zvjezdan Karlić osigurateljni je stručnjak s bogatim iskustvom koje je stjecao u mnogim područjima osigurateljnog poslovanja. Tijekom svoje dugogodišnje karijere stjecao je iskustvo na operativnim i managerskim pozicijama u osiguranju i prošao je put od aktuara, preko upravljanja poslovnim procesima, kontrolinga, reosiguranja i upravljanja portfelja osiguranja motornih vozila, pa sve do pozicije člana uprave društva za osiguranje. Uz osigurateljno, iskustvo je stjecao i u bankarskom sektoru, radeći u Hrvatskoj narodnoj banci u razdoblju od 2004. do 2007. godine. Diplomirao je na Prirodoslovno – matematičkom fakultetu, smjer Matematička statistika i računarstvo. Također, ima licencu ovlaštenog aktuara i redovni je član Hrvatskog aktuarskog društva.
Trenutno obnaša dužnost pomoćnika direktora hrvatske Podružnice društva Adriatic Slovenica, s nadležnostima u području računovodstva i financija, administracije, upravljanja rizicima i razvoja proizvoda.
Mladen Latković direktor je Direkcije upravljanja rizicima u Raiffeisen društvu za upravljanje obveznim i dobrovoljnim mirovinskim fondovima. Na Zagrebačkoj školi ekonomije i managementa kao vanjski suradnik drži predavanja iz kolegija o upravljanju rizicima. U Raiffeisen mirovinskom društvu gotovo je od samog početka rada mirovinskih fondova, a prije toga bio je asistent na Zavodu za teorijsku fiziku Fizičkog odsjeka PMF-a u Zagrebu, te pomoćnik direktora direkcije za financijski i investicijski nadzor u Agenciji za nadzor mirovinskih fondova i osiguranja, gdje je radio na uspostavi mirovinske reforme. Autor je većeg broja znanstvenih i stručnih radova iz područja financijske ekonomije i fizike.
Irena Blažinčić – FRM direktorica Direkcije za upravljanje rizicima u Raiffeisen Invest-u, društvu za upravljanje otvorenim investicijskim fondovima. Sva praktična iskustva stjecala je u Raiffesien Invest-u gdje je gotovo od samog početka poslovanja. Sudjelovala je u razvoju IT sustava za praćenje poslovanja fondova, te uspostavljanju sustava upravljanja rizicima prema zahtjevima europskog regulatornog okvira za poslovanje fondova. Danas obavlja funkciju upravljanja rizicima u skladu s UCITS Direktivom. Angažirana je u pripremi i implementaciji MIFID II područja relevantnih za poslovanje fondova.
Aurora Volarević zaposlena je u Hrvatskom Telekomu kao direktor Odjela internih kontrola, revizije i rizika. Aurora je manager i ekspert s više od 20 godina iskustva, dominantno u područjima financijske i IT revizije, upravljanja rizicima, detekciji prijevara, te unapređenju poslovnih procesa i upravljanju kontinuitetom poslovanja. Vodila je značajne globalne projekte, unapređenja poslovnih procesa i revizija u inozemstvu, uključujući Sjedinjene Američke Države, Kanadu, Brazil, Hrvatsku, Sloveniju, Austriju, Njemačku pri čemu su se članovi tima nalazili u UK, EU i Japanu. Posjeduje ekspertna znanja u primjeni holističkog risk baziranog pristupa za unaprjeđenje poslovnih procesa i usklađenja s regulativom. Dubinski poznaje IT tehnologiju i standarde informacijske sigurnosti, što je ključni temelj za učinkovito upravljanje kontinuitetom poslovanja. Ključni certifikati koje posjeduje jesu CIA (Hrvatska),CISA, CISM, CGEIT, CRISC, HUCNO te zvanje predavača.
Anastazija Britvić ima iskustvo rada u financijskom i telekom sektoru s naglaskom na poslove vezane uz analizu podataka. Karijeru je započela kao volonter u Privrednoj banci Zagreb u kojoj je ubrzo dobila priliku raditi na automatizaciji procesa unosa i usklade podataka u funkciji analitičara Middle Office-a, u sklopu Sektora za upravljanje rizicima. 2007. godine prihvaća ponudu iz Hrvatske poštanske banke te karijeru nastavlja na poziciji dilera na deviznom tržištu, a kasnije i glavnog dilera za devizno tržište. Tamo upravlja deviznom pozicijom banke te trguje devizama u špekulativne svrhe i u svrhu zaštite, bavi se korporativnom prodajom financijskih proizvoda, sudjeluje u projektu implementacije sustava za trgovanje te se bavi fundamentalnom i tehničkom analizom tečaja. Također je dobila priliku u odjelu tržišnih rizika razviti model za vrednovanje portfelja banke.
2016. godine prihvaća izazov promjene industrije i zapošljava se u Tele2 gdje nastavlja s obogaćivanjem iskustva u kontekstu analiza i prognoziranja. Trenutno radi u tvrtki A1 Hrvatska u odjelu razvoja prodaje gdje se bavi kreiranjem modela u Power BI alatu s naglaskom na modele koji se odnose na optimizaciju poslovanja, izradu prodajnog funnel-a, predikcije prodajnih rezultata i slično.
Marijana Đuranec
diplomirala je na Prirodoslovno – matematičkom fakultetu, Matematički odjel (PMF). Bogato iskustvo u osigurateljnoj industriji stječe još od 2003. godine kada je počela raditi kao ovlašteni aktuar, potom Voditelj Aktuarskog odjela pa Voditelj odjela upravljanja rizicima u Generali osiguranju, da bi 2010. godine nastavila svoj radni vijek u Merkur osiguranju gdje je obnašala kako operativne, tako i managerske pozicije.
Trenutno obnaša dužnost Direktor sektora upravljanja rizicima u Merkur osiguranju d.d. te ima licencu ovlaštenog aktuara i redovni je član Hrvatskog aktuarskog društva.